Poranek dla dzieci - FRU

Poranek dla dzieci - FRU 

NABÓR DO ZESPOŁU TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

NABÓR DO ZESPOŁU TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

,,Śmierć nie zwycięży.... póki pamięć będzie żywa”

,,Śmierć nie zwycięży.... póki pamięć będzie żywa”

TRADYCYJNE METODY MALOWANIA NA JEDWABJU

TRADYCYJNE METODY MALOWANIA NA JEDWABJU

35.Mały Konkurs Recytatorski

35.Mały Konkurs Recytatorski Centrum Kultury w Żyrardowie organizuje pod patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa XXXV Mały Konkurs Recytatorski, którego laureaci wezmą udział w eliminacjach powiatowych Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Konkurs ten jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Karty laureatów eliminacji środowiskowych należy przesłać do CK do dnia 12 marca b.r. Eliminacje miejskie odbędą się w dniu 19 marca 2015 r. o godzinie 11.00 w Centrum Kultury w Żyrardowie przy Placu Jana Pawła II nr 3.

Wieczór z balladą country

Wieczór z balladą country

The Bill

The BillKoncertu zespołu The Bill, gdzie ponownie na wokalu zagra z Kefirem także Soko, prawdziwa esencja zespołu ponownie zmiksowana razem.

WSZYSTKO PRZEZ JUDASZA

WSZYSTKO PRZEZ JUDASZA

Alosza Awdiejew

Alosza AwdiejewAleksy Awdiejew . Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967 r. Mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu. Urodził się w Stawropolu (wtedy Woroszyłowsk), na północnym Kaukazie w 1940 r. Już w dzieciństwie zaczął występować publicznie śpiewając wraz z matką na amatorskich koncertach. Ukończył średnią szkołę muzyczną w Moskwie, gdzie osiadł na stałe i prowadził amatorskie chóry. Później studiował anglistykę na Uniwersytecie Moskiewskim. W tym czasie występował w kabaretach studenckich, w teatrze i uprawiał pantomimę. Na drugim roku studiów uzyskał stypendium Radia Moskiewskiego i rozpoczął studia na filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tak zaczęła się przygoda z Polską, która z czasem przemieniła się w drogę życia trwającą do dziś.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 2015

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 2015Od sześćdziesięciu lat istnienia Ogólnopolski Konkurs Recytatorski ze swoją ideą pielęgnowania kultury żywego słowa i języka ojczystego dociera do różnorodnych środowisk w całej Polsce. Pełni funkcję aktywizującą – inspiruje twórcze postawy, ujawnia talenty, rozbudza wrażliwość. W swych podstawowych ideach: służbie ojczystemu językowi, popularyzacji polskiej i powszechnej literatury – trwa niezależnie od przemian ustrojowych, społecznych i kulturalnych. Moc słowa, głód prawdy, potrzeba wyrażania siebie, łączą uczestników wielkiego ruchu, który Jan Przyboś nazwał – Wolnym Ruchem Twórczej Mowy. Jesteśmy w przededniu wydarzenia wyjątkowego, ważnego dla wszystkich zaangażowanych w sprawy polskiej kultury – sześćdziesiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Ponawiamy prośbę o dalsze trwanie przy idei Konkursu, budowaniu wspólnego dzieła, uczczenia niezwykłego święta, jedynej w wymiarze światowym imprezy o tak wielkiej tradycji i zasługach dla kultury narodowej. Centrum Kultury w Żyrardowie podtrzymuje rolę organizatora konkursu na terenie województwa mazowieckiego. Planowany termin eliminacji powiatowych to 16 kwietnia, godz. 11.oo, a wojewódzkich to 16 – 17 maja 2015 r. w Centrum Kultury w Żyrardowie. Do dnia 4 maja b.r. oczekujemy na karty zgłoszenia zakwalifikowanych wykonawców:

Randka w ciemno na dwie pary

Randka w ciemno na dwie pary15 lutego 2015r. o godz. 16:00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Żyrardowie odbył się spektakl „Randka w ciemno na dwie pary” Kanadyjskiego autora Norma Fostera w reżyserii: Mirosława Połatyńskiego W minioną niedzielę mogliśmy zobaczyć aktorów polskiej sceny: Alicja Kwiatkowska, Jacek Kawalec, Ewa Kuklińska, Piotr Szwedes. Romantyczna komedia dla dorosłych cieszyła się dużym zainteresowaniem Żyrardowskich widzów. Zmyślnie ułożona sztuka pokazuje, że osoby w średnim wieku, marzą o wzajemnej miłości. Zabawne dialogi, świetna gra aktorska, lekka i przyjemna sztuka budząca sympatię widzów. Już dziś Centrum Kultury w Żyrardowie zaprasza wszystkich zainteresowanych teatrem na spektakl „WSZYSTKO PRZEZ JUDASZA”, który odbędzie się 19 kwietnia b.r.

ALE TALENT

ALE TALENTProtokół z posiedzenia jury w piątej edycji „Ale Talent” Żyrardów 2015r. Jury w składzie: - Jarosław Sitarz - Tomasz Sosnowski - Zbigniew Perka Po przesłuchani czternastu wykonawców i jednego zespołu postanowiło przyznać nagrody: W kategorii do lat 12 - Urszuli Kowalskiej - Natalii Fibich - Alicji Matusiak - Wiktorii Grzelak Oraz wyróżnienie dla: -Jakuba Kaliszewskiego W kategorii od lat 13 - Izabeli Bilińskiej Jury podkreśla cenną inicjatywę Centrum Kultury w Żyrardowie oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Twórczej Osobowości Dziecka, które umożliwiły prezentowanie swoich talentów dzieciom i młodzieży. Taka forma prezentacji dostarcza wiele satysfakcji wykonawcom i odbiorcom.

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - WARSZTATY W STUDIO NAGRAŃ

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - WARSZTATY W STUDIO NAGRAŃ 

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - ZAJĘCIA PERKUSYJNE

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - ZAJĘCIA PERKUSYJNE 

ZAJĘCIA AKTYWNY SENIOR

ZAJĘCIA AKTYWNY SENIOR 

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - WARSZTATY WOKALNE

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - WARSZTATY WOKALNE"Warsztaty Wokalne" w ramach akcji Zima w Mieście poprowadził Andrzej Korycki, który przygotował piosenki pt." Szekla mała" i "Nieobecny" Dzieci, które z wielkim zapałem i zaangażowaniem rozśpiewały się przy żeglarskich piosenkach mają okazję w studiu nagrań o godz. 14:00 (30.01.15. Piątek) uwiecznić swój głos na płycie. Warsztaty w studiu nagrań poprowadzi Marcin Fibich.

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH 

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - ZAJĘCIA PLASTYCZNE

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - ZAJĘCIA PLASTYCZNEZima w Mieście " zimowe witraże" dziś na zajęciach plastycznych dzieci miały za zadanie wykonać zimowy witraż. Witraż, można było wykonać techniką naklejania wycinania rysowania. Najpiękniejsze z prac zostały nagrodzone. Nagrody zostały dofinansowane ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Twórczej Osobowości Dziecka.

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - WARSZTATY KULINARNE

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - WARSZTATY KULINARNEZima w Mieście - "warsztaty kulinarne" słodkości karnawałowe: babeczki czekoladowe, cytrynowe, desery owocowe, budyniowe itp. zostały przez dzieci wykonane z wielkim smakiem i za angażowaniem. Każde z dzieci mogło wymyślić swój oryginalny deser i podarować lub skonsumować je na miejscu.

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - BAWIMY SIĘ W TEATR

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - BAWIMY SIĘ W TEATRZajęcia teatralne - zabawa w teatr. Dziś w programie była odtwarzana rola " Kaczki Dziwaczki" zajęcia prowadziła Hanna Fibich, która oprowadzała dzieci po Centrum Kultury zapoznając dzieci ze sceną, salą kinową, a także garderobami artystów.

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - KINO ZIMOWE - Królowa Śniegu 2 "Powrót lodowej krainy"

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - KINO ZIMOWE - Królowa Śniegu 2 "Powrót lodowej krainy"

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - GRY I ZABAWY SPORTOWE

ZIMA W MIEŚCIE 2015 II TYDZIEŃ - GRY I ZABAWY SPORTOWE 

Zajęcia z programu Zima w Mieście 2015r.

Zajęcia z programu Zima w Mieście 2015r.Zajęcia z programu Zima w Mieście 2015r. inicjowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Twórczej Osobowości Dziecka realizowany w Centrum Kultury w Żyrardowie. Rozpoczął się dużym zainteresowaniem dzieci w wieku szkolnym. W pierwszej części ferii zimowych można było uczestniczyć na zajęcia: teatralne, muzyczne, plastyczne był kurs pierwszej pomocy, nie zabrakło też dobrego kina " Koziołek Matołek " gościł w Sali Kinowej Kina "Len" Kino zimowe prowadziła Magdalena Skibińska, która wprowadziła nas w podróż słynnego koziołka. Zajęcia teatralne, konkurs " Zostań mistrzem pięknego czytania" prowadziła Hanna Fibich Warsztaty muzyczne prowadził Zbigniew Perka z gościem specjalnym Mariuszem Tracz Kurs pierwszej pomocy prowadziła młodzież ze Stowarzyszenia Fabryka Feniksa Zajęcia i warsztaty techniczno- plastyczne prowadzili pracownicy Centrum Kultury w Żyrardowie.

ZIMA W MIEŚCIE - KURS PIERWSZEJ POMOCY

ZIMA W MIEŚCIE - KURS PIERWSZEJ POMOCY 

ZIMA W MIEŚCIE - ZAJĘCIA TECHNICZNE

ZIMA W MIEŚCIE - ZAJĘCIA TECHNICZNE 

ROZTAŃCZONE FERIE 2015

ROZTAŃCZONE FERIE 2015  

ZIMA W MIEŚCIE - KINO ZIMOWE

ZIMA W MIEŚCIE - KINO ZIMOWE 

ZOSTAŃ MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA

ZOSTAŃ MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIAStowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Twórczej Osobowości Dziecka w ramach akcji "Zima w mieście 2015" zaprosiła do Centrum Kultury w Żyrardowie dzieci na Konkurs "Zostań Mistrzem Pięknego Czytania " Komisja ustaliła, że zostaną przyznane wszystkim uczestnikom nagrody książkowe zakupione w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Miasta Żyrardowa. W konkursie wzięli udział : > w kategorii klas młodszych: Natalia Fibich Gabor Pawłowski Maja Moszkowska Kinga Sosnowska Wiktoria Manelska Zuzia Kamińska Ola Kamińska Natalia Mężyńska > w kategorii klas starszych: Eryk Moszkowski Piotrek Fibich

ZIMA W MIEŚCIE - WARSZTATY GITAROWE

ZIMA W MIEŚCIE - WARSZTATY GITAROWE 

ZIMA W MIEŚCIE - EKO ZABAWY

ZIMA W MIEŚCIE - EKO ZABAWY 

<<>>Dzisiaj

PnWtŚrCzPtSoNd

Reklamy

Czego Twoim zdaniem brakuje w Centrum Kultury w Żyrardowie?

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o koncertach, filmach, wydarzeniach kulturalnych? Wpisz adres email: